Чи завжди ми шукаємо Бога?

Шукайте ж найперше Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться
Мт. 6:33

Учні, які ходили за Ісусом, бачили в Ньому Месію, про якого звіщали пророки. Бачив Його й народ, але кого народ бачив в Ньому?
«Прийшовши ж Ісус до землі Кесарії Пилипової, питав Своїх учнів і казав: «За кого народ уважає Мене, Сина Людського?» Вини ж відповіли: «Одні за Іоанна Хрестителя, одні за Іллю, інші ж за Єремію або за одного з пророків» (Мт. 16:13-14).
Після того, як Ісус чудним способом наситив п’ять тисяч людей з народу, люди побачили в Ньому Пророка, що повинен прийти в світ, та захотіли зробити Його царем. Чи принесло таке визнання для Ісуса радість?
«Ісус, зауваживши, що вони мають намір прийти та забрати Його, щоб настановити царем, знов на гору пішов Сам Один» (Ін. 6:15).
Чому Ісус, здавалося б, одержавши визнання в народі, пішов від нього? Всі ж чудеса й ознаки, які Він творив, були спрямовані на те, щоб засвідчити Його, як Месію, Сина Божого, посланого в світ, щоб явити людям Отця та відкрити шлях спасіння. Він не прийшов бути земним царем, а Царем призначених до вічного життя в Царстві Отця Небесного.
Відповів їм Ісус і сказав: «Істинно, істинно кажу вам: ви шукаєте Мене не тому, що бачили чуда, а що їли хліб і наситились. Дбайте не про їжу тлінну, а про їжу, яка залишається на життя вічне, яку дасть вам Син Людський, бо на Ньому поклав печать Свою Бог Отець» (Ін. 6:26-27).
Розуміючи їхні думки, Ісус пішов від них, щоб люди шукали Його — Царя Царів, Спасителя людства.
«Лисиці мають нори, і птахи небесні — гнізда, а Син Людський не має де й голову прихилити» (Лк. 9:58). Незважаючи на те, що Ісус є Творцем усього, Він не є земним царем. «Моє Царство не від світу цього» (Ін. 18:36).
Полюбивши Своїх в цім світі, Він прийшов спасти їх від смерті за гріх та вказати дорогу до Небесного Царства, Царем котрого Він є. Він бажав, щоб люди прийняли Його Царство в серця свої ще тут на землі і відокремилися від світу. «Шукайте ж перш за все Царства Божого і правди Його, а все це додасться вам» (Мт. 6:33).
Люди шукали (і сьогодні шукають — ред.) більше того, що додається, а не того, що потрібно шукати перш за все. Ісус пішов від них на гору. І для того, щоб знову знайти Його, людям належало покинути те місце свого перебування, та, прикладаючи зусилля, знову піднятися на гору. «Від днів же Іоанна Хрестителя і аж досі Царство Небесне зусиллям здобувається, і хто вживає зусилля, — здобуває його» (Мт. 11:12).
Що робили на той час учні? Учні шукали Ісуса і Він прийшов до них. Він пішов від народу, який шукав земних благ, і прийшов до учнів, які шукали Його, не зважаючи на сильний вітер та хвилі. Вони шукали Господа. Це була їхня мета.
«Пропливши з двадцять п’ять чи тридцять стадій, вони побачили Ісуса, що йшов по морю і наближався до човна, і злякались. Та Він сказав їм: «Це Я, не бійтесь!» Вони хотіли взяти Його в човен; і човен відразу пристав до берега, куди пливли (Ін. 6:19-21).
Учні лишили безпечний берег і пливли в човні, шукаючи Ісуса, а Він ішов до них по морю. Коли вони зустрілись з Господом і хотіли взяти Його до себе у човен (це було приблизно посередині моря), то човен зразу ж пристав до берега, куди пливли.
Що було берегом для учнів Ісуса Христа та куди вони пливли?
Вони шукали Ісуса і Він був їхнім берегом та бажаною пристанню. Народ хотів зробити царем Ісуса для задоволення своїх земних потреб, а Ісус пішов від них; учні ж лишили берег і вийшли в бурхливе море в пошуках Ісуса. І Він прийшов до них.
Чи ми, сучасні християни, завжди шукаємо Бога, чи чекаємо від Бога того, що додається? Де знаходиться Господь у нашому житті? Чи Він з нами в бурхливому морі, чи пішов на гору, щоб ми шукали Його.

Сергій ЗОЛОТОЙ
м. Миколаїв

Євангельський Голос 4/2004

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Понравилась публикация !? Хотите получать новые прямо в свой почтовый ящик ? Нет ничего проще !