Кого дано перемогти звірині?

«І їй дано провадити війну зо святими, та їх перемогти»
Об. 13:7

Ісус Христос показав рабу Своєму Іоанну дане Йому Отцем Об’явлення не для розширення кругозору, а для того, щоб зберегти від другої смерті тих, хто живе згідно Слову. Він наперед сповістив про те, що буде і як належить жити християнину, щоб одержати перемогу (Об. 21:7). Бог нічого не приховує від обраних Своїх (Ам. 3:7) для їхнього спасіння.
Чому дано звірині провадити війну зі святими, і як вона може перемогти тих, що вірять та сповідують, що Той, Хто в них, більший, аніж той, хто в світі (1Ін. 4:4). Князь цього світу не буде воювати проти підданих своїх, він веде і буде вести їх в огонь вічний (Мт. 25:41), використовуючи їх у своїй справі, для перемоги над святими. З тими, хто належить йому, зі слухняними він не воює — він тримає їх на шляху загибелі та використовує їх (Мт. 24:24, Дії 20:29-30).
Хто є святий? Святий, це той хто прийняв у своє серце Христа, покорився Богові та відокремився від світу. При покаянні грішника Ісус Христос, викупивши гріхи наші, прощає нам. Диявол не має влади та доступу до людини безгрішної (Ін. 14:30; 1Ін. 5:18). Народжений згори є немовля, якому належить вирости у спасіння та пройти уготовану йому дорогу. Все, що належить пройти людині, уже пройшов Ісус Христос, і тому Він говорить: «Прийдіть до Мене … і навчиться від Мене» (Лк. 2:11, 16, 40; 3:12; 4:1; Єв. 5:8; Ін. 13:1; Лк. 24:51; Мт. 11:28-29). Повіривши Богу, Ізраїль вийшов з Єгипту, але йому ще належало пройти шлях в землю Ханаанську, і тільки двоє ввійшли в неї (1Кор. 10:1-5). Дванадцять учнів вибрав Собі Господь, а одинадцять з них були вірними Йому до кінця. Проходячи земною долиною, кожен християнин буде випробуваним та очищеним, щоб бути готовим успадкувати Царство Боже (1Петр. 1:6-7, 4:12-13, 17). Для того і дав нам Бог це швидкоплинне життя в тілі, щоб ми тут, на землі, навчилися у спокусах не бути спокушеними, в скорботах — бути терпеливими, в упованні — досконалими (Єв. 10:36-38). Бог не допускає нам випробувань понад силу, але в випробуваннях і полегшення дає, щоб ми могли знести. Караючи нас, Він дає нам і силу встояти. Він досконалий, та чи досконале наше покладання на Нього, і в чому воно виражається? Чи достатньо в нас віри, любові та надії, щоб не тільки говорити про це і чекати Царства Божого, але і волю Його тут на землі виконувати в точності? (Іс.Нав. 1:8). Діти Божі записані в книзі життя Агнця і Бог дає їм мудрість та силу пройти вузькою дорогою і перемогти. Та чи всі, що говорять про Бога, мають надію на вічне життя є діти Божі? (Ін. 3:9; Мт. 7:21).
Багато хто з людей, колись ревно віруючих, стають холодними та, продовжуючи чекати Царства Божого, живуть життям цього світу. А деякі ще на початку дороги навчені, що головне — це покаятись, устами сповідувати Ісуса Христа Господом, і Царство Боже чекає на них. Виконавці Слова Божого — діти Божі і брати та сестри Ісуса Христа перебувають повік (Лк. 8:21; 1Ін. 2:17; Еф. 6:6). Ті, що покаялися і були записані в Книзі Життя Агнця, але грішать, та ті, що залишають Господа будуть витерті з неї та записані на піску (Вих. 32:33; Єр. 17:13). Якби всі, що вступили в завіт з Богом були призначені для життя вічного, то не було б потреби починатися суду з дому Божого (1Петр. 4:17). Не зможуть встояти і поклоняться звірині всі, живучі на землі, імена котрих не записані в Книзі Життя у Агнця, незалежно від того, були вони там записані раніше чи ні (Об. 13:8). Пройде поділ поміж вірними та розмовляючими про вірність (Дан. 11:32).

«Переможець успадкує все, і Я буду Богом для нього, а він — Мені буде за сина!» (Об. 21:7)

Сергій ЗОЛОТОЙ
м. Миколаїв

Євангельський Голос 1/2005

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Понравилась публикация !? Хотите получать новые прямо в свой почтовый ящик ? Нет ничего проще !