Коли повертається нечистий

Євангельський Голос 3/2005

«Вернуся до дому свого, звідки вийшов»

Мт. 12:44

Досконалий Бог створив людину, середовище для її життя, лишив їй заповіді, виконуючи які, людина має життя, та проклав шлях спасіння від загибелі до життя вічного.
Ісус Христос є хліб життя (Ін. 6:48,51), споживаючи який, людина буде жити. Він лишив славу Неба, зійшов на землю, виглядом став як людина, шукаючи Своїх овець, Сам іде до них. Як колись Хліб життя явився вівцям в яслах Віфлеєму, так і зараз Він стукає до наших сердець Духом Святим, пропонуючи життя.
Бог вивів народ Свій з єгипетського рабства, укріпивши багатьма чудесами та знаменнями віру його; і тих, хто не спокусився, увів в землю Ханаанську. Живучи в Єгипті, ізраїльський народ був у рабстві, та коли вийшов — звільнився від нього і пішов за Царем, що любить Свій народ і піклується про нього. Князь світу не може змиритися з втратою своїх рабів і намагається повернути їх до попереднього життя (Вих. 14:5-10). Самій людині неможливо протистати світові та перемогти (Мт. 19:25-26), вона сама не може позбавитись гріховної природи старого Адама, але за неї вступається люблячий Всемогутній Бог. Людина не повинна бути бездіяльною, а зберігаючи спокій та покладаючи надію на Бога, іти вперед дорогою, на яку вказав їй Господь (Вих. 14:14-15). Ісус Христос на хресті Голгофському став поміж людиною та гріхом, який переслідує її. І якщо ми не пройдемо вузькою дорогою, прокладеною для нас поміж загрозливо нависаючими стінами води (Вих. 14:22), ми не зможемо позбутися старого гріховного життя. Тільки при тих обставинах світ вмирає для нас.
Коли ми, відгукнувшись на заклик Божої любові, лишаємо світ — ми стаємо храмом Божим і Дух Божий живе в нас (1Кор. 3:16). Не знаходячи собі більше місця в нашому серці «нечистий дух ходить по безводних місцях, шукаючи спокою, та не знаходить» (Мт. 12:43). Чи назавжди залишає нечистий дух дім свій, яким ми колись були?
Поблукавши деякий час і не знайшовши місця спокою, він повертається до дому, з якого вийшов (Мт. 12:44), а чи ввійде він туди знову, залежить від того, що він там знайде. Коли ми, повіривши в Бога та при багатьох свідках вступивши з Ним у завіт, продовжуємо попереднє життя, проголошуючи наше народження згори, але не перетворюючись в нову людину, народжену від Духа, Дух Божий в нашому серці не живе, і дім, залишений нечистим духом, чекає свого заселення.
Ісус Христос, знаходячись в тілі, проклав нам дорогу спасіння (Євр. 5:9) і не тільки проголосив нам волю Отця, Який послав Його, а й Сам виконав її до кінця, та ділом довів, що полюбив Своїх, живучих у світі, до кінця полюбив їх (Ін.13:1).
Якщо Бог достукався до наших сердець, і ми повірили в Нього, то наступним нашим кроком на шляху до спасіння належить покоритись Богу, перемінивши своє життя, причому не частково, а повністю. Ми повинні народитися заново і жити новим життям (Гал. 2:20). Якщо наші серця будуть цілком віддані Богу і ми будемо не тільки роздумувати про волю Божу і проголошувати її іншим, а пізнаючи її, виконувати в своєму житті, то нечистий дух, повернувшись до залишеного ним дому, знайде його зайнятим Ісусом Христом.

Сергій ЗОЛОТОЙ
м. Миколаїв

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Понравилась публикация !? Хотите получать новые прямо в свой почтовый ящик ? Нет ничего проще !