Зроби за зразком

Уважно розглядаючи у світлі Біблії все, що відбувається нині на землі, стає цілком зрозуміло, що наблизився той час, коли над усім Всесвітом пролунають слова сьомого ангела. «І засурмив сьомий ангел, — і на небі залунали гучні голоси, говорячи: «Царство світу стало царством Господа нашого і Христа Його; і Він царюватиме від вічності й до вічності!» (Об. 11:15). Це царство буде абсолютно духовним, це духовний образ буття, нове творіння Боже, якого, може, ще ніколи й не було. Для цього нового світу Богу необхідно створити абсолютно нову людину, котра є дивом і для духовного небесного світу. І це нове творіння (людину) Господь творить ось уже дві тисячі років у Христі Ісусі. Церква — духовне тіло Христа, а ворог Божий, диявол, веде війну духовну і фізичну проти цього творіння Божого. Він називає християнами людей, котрі ніколи не мали ніякого відношення до Господа Ісуса, люблять цей світ, земні люди, придатні виключно для земного способу буття. Ці так звані християни живуть по плоті, по плоті воюють між собою. Диявол дуже пильно слідкує за кожним, хто носить ім’я «хрис¬тиянин», щоб через них Христос був не прославлений, а принижений і знеславлений. І цієї мети ворог досягає, створюючи все нові й нові течії, котрі називаються християнськими. А потім через цих так званих християн принижується і безчеститься Христос. Ось у цьому й полягає основна суть війни, котру веде ворог Божий проти Христа і Бога та його перемога. Саме про це йдеться в Об. 13:7 та Дан. 7:21.
Він, древній змій, звершує це шляхом потужного масового розповсюдження іншого євангелія, котре, між іншим, не інше, а лиш є багато людей нині, які нагло, злочинно спотворюють Євангеліє Христове. Ворог Божий через цих людей намагається заховати істину Слова Божого про те, що на будівництво Церкви Божої у Священному Писанні є дуже ясне й чітке креслення (зразок).
Воно було вказане Богом, коли Він звершував Свої будови в часи Старого Завіту, а ті будови, в свою чергу, були прообразами новозавітного Божого домобудівництва — Церкви, яка є вічним Домом, вічним Храмом, вічною скинією (житлом) Бога з людиною — котра будується Самим Христом для багатьох народжених від Бога «других чоловіків» (1Кор. 15:7), котрі є духом оживляючим, останнім Адамом, новим творінням.
У книзі Вихід (39 і 40 розділи) 16 разів повторюються слова: «Як повелів Господь Мойсею, так і виконали сини Ізраїлеві всі ті роботи. Як повелів Господь — так і вчинили, і благословив їх Мойсей», «і поставив двір навколо скинії та жертовника, і повісив заслону у воротах двору. І так довершив Мойсей діло» (40:33). Як бачимо, вся будівля зводилася строго за кресленням, і завдяки цьому слава Божа наповнила скинію.
Ковчег, у якому 8 душ врятувалися від води, Ной будував строго згідно креслення від Бога (Буття 6:14-16).
А третій прообраз будівництва Церкви — Храм, який будував Соломон. Як він будувався? Він теж будувався строго згідно з тим, що було передано в кресленні від Бога (Читай 1Хр. 28:9- 12,19 і 1 Цар. 6:37-38). При будівництві Храму в часи Соломона були задіяні 3300 начальників. Кожен з них був здатний вносити свої пропозиції у справу будівництва і таким чином гальмувати процес. І ворог Божий мав би можливість шкодити, затримувати справу будівництва. Але нічого подібного не було, бо Бог огородив справу будівництва Храму Своїм кресленням. Тому там все відбувалося тихо і мирно, без будь-яких проблем. Не чути було в Храмі при будівництві ні молота, ні тесла, ні якогось іншого залізного знаряддя.
Це гармонійне будівництво того видимого Храму, якого вже давно нема, має духовне значення для будівництва Храму вічного, духовного, вічної скинії Бога з людиною — Церкви Христової. Для будівництва Своєї Церкви Христос створив креслення: ясне, чітке, незмінне, непогрішиме. Христос назвав це креслення «Мій голос» (Мт. 16:18-19; Ін. 10:16; Еф. 2:20-22). Цим кресленням є двадцять одне Послання апостолів. Це голос Самого Христа, тому що Він особисто до народів ніколи не приходив, і особисто їм не благовістив, а у Євангелії від Іоанна (10:16) каже, що народи почують «Мій голос». Цим Його голосом і були апостоли, коли вони були на землі. Вони усно благовістили Євангеліє, ствер¬джуючи Церкви, а після їхнього відходу до Господа цим голосом Христа є їхні Послання, котрі і є непогрішимим кресленням на створення Христової новозавітної скинії — Церкви. Це не означає, що всі інші книги Біблії не беруть участі нарівні з абсолютним Божественним авторитетом і значимістю. Беруть, але виключно у тлумаченні духа і букви апостольських Послань. Креслення — це Божа огорожа будівництва Церкви від проникнення ворога Божого у справу будівництва для руйнування, для ведення духовної війни проти Божого одвічного Замислу.
Пропоную прочитати книгу Джона Буньяна «Духовна війна» і звернути особливу увагу на 4-й розділ книги. Там Дияволос просить Христа, щоб Він дозволив йому вислати проповідників, котрих він, Дияволос, буде наймати за свій рахунок, щоб вони проповідували Христове Євангеліє… Господь рішуче відкинув цю підступну пропозицію ворога Божого.
Але диявол саме це посилено й масово чинить з перших днів християнства, приховуючи істину про креслення, прикриваючись підступними словами «аби було по Біблії». Диявол це робить, спотворюючи Біблію через своїх проповідників, котрі тлумачать її так, як угодно йому, спрямовуючи свою діяльність проти одвічного замислу Божого. Найперше, ворог Божий прагне створювати щоденно все нові й нові так звані «християнські» течії, яких тепер уже в усьому світі десятки тисяч! І всі вони з однією і тією ж Біблією в руках, але по-різному спотвореною всупереч кресленню, всупереч духу і букві двадцять одного Послання апостолів. Жодна з цих течій, що іменуються християнськими, не може ви¬правдати своє існування словами: «Так говорить Христос через апостолів», називаючи місце з креслення.
Для невіруючого світу це основна перешкода для навернення до Христа. Вони кажуть: «Куди нам іти? Де істинна Церква? Кого слухати? Чому вас багато? Чому ви з однієї і тієї ж Біблії вичитуєте різне? Що ж це за книга, яку неможливо однаково розуміти?» Так говорять невіруючі люди в усіх країнах світу. А тут, в Америці у різних містах — тисячі різних зібрань і течій. Ворог Божий особливо небезпечний тоді, коли він починає вести війну проти Бога з Біблією у руках. Коли він приймає вигляд ангела світла. Господь наш, знаючи про це і захищаючи Свою будівлю, поставив захисну огорожу — креслення. А ворог цю огорожу ховає дуже хитро за словами «аби по Біблії» і, таким чином, відкриває зелену вулицю для своїх руйнівних дій, для духовної анархії. Тепер стан християнства в усьому світі такий, як це виражено в Об’явленні 3:14-22. Це місце Писання стосується кожної (без винятку) течії чи деномінації, що іменують себе християнськими.
А де ж ті, за якими прийде Христос для підхоплення? Вони перебувають у стані святого залишку, як було в часи пророка Іллі (ЗЦар. 19:9-14; 19:18; Об. 3:1-6; 17-20), вони почують голос Христа перед Його приходом за Церквою. А Його голос — це креслення! Лише увірування строго по кресленню творить другу (духовну) людину. Лише з таких (других) людей складається Тіло Христа, Його Церква (Мт. 16:18). Словом «Мою» Христос відділяє Свою Церкву від тих, котрі теж звуться християнськими, але Христос їх не вважає Своїми. Вони почують ось ці слова: «Не кожен, хто каже до Мене: «Господи, Господи», — увійде в Царство Небесне…» (Мт. 7:21-29). Христова Церква — це друга (духовна) людина, придатна для небес, для майбутнього Всесвіту, де буде виключно духовне життя. Будуть підхоплені тільки ті віруючі, які готуються на підставі креслення (Читай: Рим. 6:1-7; 8:1-17. Кол. 3:1-4; 10-11. 2Кор. 5:17; 13:5. Пс. 16:1- 11; 73:23-28; 63:1-2. Ін.4:14). Господь готує їх для майбутнього життя в духовному Всесвіті.
А де ж вони знаходяться нині? Вони не є зібраними в одному місці, а перебувають у всьому великому океані, що називається християнством і хвилюється незгодами між собою. Вони перебувають всередині цього океану, а Господь знає їх поіменно (Ін. 10:3).
В одному журналі вичитав, що тепер у світі до двох мільярдів людей, які називають себе християнами і перебувають у різних деномінаціях. А ще там було написано, що є понад 400 мільйонів тих, котрі не належать до жодної течії (це, напевне ті, котрі по домівках збираються). І там є істинні вівці отари Христової, котрих Господь готує, обрізує згідно креслення для духовного способу життя.
У дні пророка Іллі святий залишок був розсіяним по всьому Ізраїлю, вони не були зібрані в одному місці, тому Ілля пророк і не бачив їх, а вважав, що він лишився сам. Так само з істинною Церквою й тепер: вона невидима, бо не в одному місці. Так слід розуміти місця Писання: Лк. 18:8, Об. 13:7, Дан. 7:21. Це тільки здається, що святі переможені. Але істинні вівці Христові, котрих Він називає «Моя церква», — заховані, живі, діяльні й поєднані одним Духом зі Христом. Читай Об. 3:1-4. Там уся видима течія носить лиш ім’я, ніби вона жива (наз. християнською), а за духовним виміром Христос вважає її мертвою. Та в тій общині було кілька душ, поєднаних з Христом духовно, це другі чоловіки (1Кор. 15:45-49), придатні для майбутнього віку, і Христос їх знає поіменно.
А старий чоловік, котрим став Адам після гріхопадіння, називається, згідно креслення, гріхом. Він став деревом, «рослиною, котру не Отець небесний насадив» (Мт. 15:13). А хто? Ворог Божий! І якраз через нього, старого чоловіка, ворог веде духовну й фізичну війну проти Бога і Його задумів, проти Його волі. Це дерево — невиправне, безнадійно загибле і призначене для викорінення. Бо «всяке дерево, яке не родить плодів добрих, зрубують і вкидають у вогонь» (Мт. 7:19).

Павло ЗЕЛЯК
м. Ванкувер, шт. Вашингтон, США

Євангельський Голос 3/2008

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Понравилась публикация !? Хотите получать новые прямо в свой почтовый ящик ? Нет ничего проще !